top of page
e7544e2d-adfe-45ac-9198-62215064239d.webp
RŪPES MĀKSLA
logotips png_edited.png

Sveiki! 🐾

Mēs esam Kitty Street, labdarības sociālā un vides programma kaķiem Rīgā, Latvijā.

 

Mūsu organizācija ir dibināta 2016. gadā, un Kitty Street projekta ietvaros esam nodrošinājuši vairāk nekā simts mājas bezpajumtnieku kaķiem visā Latvijā. Mūsu organizācija aktīvi nodarbojas ar bezpajumtnieku kaķu barošanu, sterilizāciju un medicīniskās palīdzības nodrošināšanu dzīvniekiem. Mēs paļaujamies uz ziedojumiem un brīvprātīgo atbalstu, lai saglabātu mūsu misiju.

Pēdējo divu desmitgažu laikā Latvija ir saskārusies ar sarežģītu ekonomisko klimatu un ievērojamu emigrāciju, kā rezultātā arvien vairāk dzīvnieku paliek bez mājām. Šī satraucošā tendence ir izraisījusi pārapdzīvotības problēmu, īpaši kaķu vidū.


Kamēr bezpajumtnieki saņem aprūpi un uzmanību no īpašiem brīvprātīgajiem un privātām labdarības organizācijām, kaķi bieži ir atstāti novārtā. Pārsteidzoši, ka šīs aktuālās problēmas risināšanai nav valsts atbalstītas programmas, un pašvaldību piešķirtie līdzekļi bieži vien ir nepietiekami, pat lai pilnībā atbalstītu programmu "ķer-sterilizē-atlaid", kas šobrīd darbojas tikai galvaspilsētā Rīgā. un nekur citur.

Lai gan ir dažas privātas organizācijas un labdarības organizācijas, kas nenogurstoši strādā, lai sterilizētu kaķus un nodrošinātu pajumti, tās saskaras ar biedējošu izaicinājumu. Lielais ielas kaķu skaits Rīgā vien tiek lēsts ap 120 000, un kaķu kolonijas ir ierasts skats gandrīz katrā apkaimē. 


Situāciju pasliktina aukstais klimats un nesenie pilsētu attīstības projekti, kaķi nevar noslēpties pagrabos un ir spiesti dzīvot uz ielām visu gadu, saskaroties ar bargām ziemām, kad temperatūra noslīd līdz -20°C.


Daži gādīgi vietējie cenšas šiem kaķiem būvēt patversmes, taču bieži tās ir pārāk vienkāršas, lai apmierinātu dzīvnieku vajadzības, un tām trūkst siltuma, higiēnas un estētikas. Tas noved pie tā, ka citi tos iznīcina un rada spriedzi kopienās, ietekmējot dzīvnieku aktīvistu un kaķu barotāju tēlu.

Mūsu programmas mērķis ir risināt šos izaicinājumus:
 

  1. Ērtu patversmju izveide kaķiem.

  2. Regulāras maltītes nodrošināšana.

  3. Slimu kaķu sterilizācija un medicīniskā aprūpe.

  4. Adopcijas veicināšana.

  5. Pievilcīgu kaķu māju uzstādīšana pilsētā.

  6. Izpratnes veicināšana par problēmu.

     
Kaķīšu iela Kitty Street kopiena Šri Ganešas labdarības ietvaros tika izveidota šim nolūkam. Kopš dibināšanas esam uzbūvējuši 120 kaķu mājas ar privātiem ziedojumiem un brīvprātīgajiem iedzīvotājiem. Esam arī uzlabojuši šo māju dizainu, padarot tās mājīgas kaķiem un vizuāli pievilcīgas.

Tomēr pieprasījums pēc kaķu mājām ievērojami pārsniedz mūsu iedzīvotāju ieguldījumu valsts sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ.

Tāpēc mēs vēršamies pie palīdzības ārzemēs.
Jūsu ieguldījums, lai arī cik pieticīgs, ir cerības signāls viņu sarežģītajā ceļojumā, lai rastu mierinājumu un aprūpi.

 

Katrs kaķis ir pelnījis siltas un mīļas mājas.
     

 

bottom of page